Het is 2026 en Scary Movie 6 (2026) werd officieel weer opgestart. Zesentwintig jaar nadat de Wayans-clan de horrorwereld voor de eerste keer op zijn kop zette met hun grofgebekte, hilarische en verrassend scherpe parodie, zijn ze terug. Niet met een bescheiden rebootje dat halverwege afdruipt naar streamingdiensten, nee: met een volbloed bioscooprelease, de originele cast, en een manifest om de zogenaamde “cancel culture” te cancellen. We zullen zien hoe dit zal uitpakken. Marlon Wayans heeft het in interviews meer dan eens kristalhelder gemaakt: hij wil de comedie teruggeven “the way it used to be.” Een man met een missie dus, ook al klinkt dat een beetje als een babyboomer die klaagt dat niemand of niets meer grappig mag zijn.
Korte inhoud: Zesentwintig jaar nadat Cindy, Brenda, Shorty en Ray ontsnapten aan een erg verdachte gemaskerde moordenaar (in feite gewoon Ghostface in een goedkoop pak) zijn de vier hoofdpersonages opnieuw het mikpunt van een maniak. En ditmaal is geen enkele horrorfranchise veilig: reboots, remakes, “requels”, prequels, sequels, spin-offs, elevated horror, origin stories en elk “finaal hoofdstuk” dat absoluut niet finaal is, alles wordt door de mangel gehaald. Niets is heilig, geen trope zal dit overleven.
Om te begrijpen waarom dit nieuws is, moet je even terugkijken naar waar het allemaal begon. Scary Movie (2000), geregisseerd door Keenen Ivory Wayans en geschreven door zijn broers Marlon en Shawn Wayans, was een fenomeen. De film bracht wereldwijd meer dan 278 miljoen dollar op en zette de toon voor een hele franchisegeneratie vol goedkope, maar soms verrassend geestige parodieën. De originele vier afleveringen met Anna Faris als het eindeloos naïeve Cindy Campbell en Regina Hall als de keiharde, altijd te hard lachende Brenda Meeks waren samen goed voor honderden miljoenen kijkers. Daarna kwam Scary Movie 5 (2013), zonder de Wayans, zonder Faris, zonder Hall, zonder ziel, en de franchise stierf een stille, onwaardige dood. Dertien jaar lang was het oorverdovend stil.
Maar goed, zelfs het meest dode paard wordt vroeg of laat nog eens opgerakeld door Hollywood. In april 2024 lekte uit dat er een nieuwe Scary Movie in de maak was, en in oktober van datzelfde jaar maakten Marlon, Shawn en Keenen Ivory Wayans officieel bekend dat ze de handen in elkaar sloegen om het script te schrijven. De aankondiging alleen al was genoeg om het internet even wakker te schudden. De trailer toont flarden van parodieën op Sinners (2025), Get Out (2017), The Substance (2024), M3GAN 2.0 (2025), Terrifier, Longlegs (2024), Smile (2024) en nog een dozijn anderen. De Wayans hebben duidelijk hun huiswerk gemaakt, of ze hebben gewoon de laatste vijf jaar Netflix zitten bingen en alles opgeschreven wat hen stoorde.
De regisseur van dienst is Michael Tiddes, die eerder al samenwerkte met Marlon Wayans op A Haunted House (2013), A Haunted House 2 (2014) en Fifty Shades of Black (2016). Geen naam die je doet opspringen van enthousiasme, maar de man weet hoe hij met de Wayans-humor omgaat, en dat is hier minstens even belangrijk als cineastische ambities. Het script is in vertrouwde handen: naast de drie Wayans-broers schreef ook vaste medewerker Rick Alvarez mee. De productie vond plaats op de Tyler Perry Studios in Atlanta, van 1 oktober tot 24 november 2025; een vlot schema dat suggereert dat er weinig tijd was voor existentiële twijfels. Nieuw aan de franchise zijn onder meer Damon Wayans Jr.; want één generatie Wayans is nooit genoeg, Kim Wayans en Saturday Night Live-veterane Heidi Gardner. Kai Cenat en Felissa Rose (van Terrifier-faam) completeren de bonte stoet.
Paramount Pictures brengt de film uit op 5 juni 2026, de releasedatum werd op 3 maart vervroegd van 12 juni, wellicht om concurrentie te vermijden, maar zo belandt de film nu pal naast Masters of the Universe, Animal Friends en Power Ballad. Een concurrentie die nog wel zal meevallen. En als hun opzet slaagt, zijn we vertrokken voor Scary Movie 7. Dat is tenslotte hoe franchises werken.

Woke is Death 🙂
Dus een film die zal zien of humor uit de jaren 90 nog steeds grappig kan zijn …
Dit gaat zwaar floppen
Het succes van Naked Gun had al moeten bewijzen dat er nog steeds vraag is naar domme, maar leuke komediefilms… de grappen moeten alleen wel grappig zijn.
Het herhalen van dezelfde “respect my pronouns”-grap die al tien jaar lang is uitgemolken, is niet grappig of origineel. Het is afgezaagd. Stop met proberen “de watjes te paaien” en concentreer je op het maken van iets dat echt goed is.