Sophie Turner kruipt in de huid van Lara Croft

Gisteren hadden we het over Call of Duty, vandaag over Lara Croft. Amazon Prime Video heeft eindelijk de knoop doorgehakt en Sophie Turner officieel aangekondigd als de nieuwe Lara Croft in hun aankomende Tomb Raider-serie. Na maanden van speculatie en geruchten is het nu officieel: de Sansa Stark die we kenden uit “Game of Thrones” (2011-2019)  gaat de iconische archeologe en avonturierster vertolken. De productie start op 19 januari 2026, wat betekent dat we nog een tijdje moeten wachten voordat we Turner in actie zien. Voor wie nog nooit van Lara Croft gehoord heeft: ze is de hoofdpersonage uit de legendarische Tomb Raider videogame-franchise en een wereldberoemde archeologe die oude beschavingen verkent en schatten zoekt, terwijl ze gevaarlijke avonturen beleeft die meestal eindigen met haar het redden van de wereld.

artwork Davian

Turner is niet de eerste actrice die de uitdaging aangaat om Croft tot leven te brengen op het scherm. Angelina Jolie deed dat al eerder in Lara Croft: Tomb Raider (2001) en Lara Croft: Tomb Raider – The Cradle of Life (2003), terwijl Alicia Vikander de rol overnam in de reboot Tomb Raider (2018). Maar dit wordt de eerste keer dat Lara Croft haar intrek neemt op televisie, wat natuurlijk heel wat meer ruimte biedt voor karakterontwikkeling en wereldbouw. De serie wordt gecreëerd, geschreven en geproduceerd door niemand minder dan Phoebe Waller-Bridge, de briljante geest achter Fleabag (2016-2019) en Killing Eve (2018-2022). Als er iemand is die weet hoe je complexe vrouwelijke personages neerzet met humor, diepte en een gezonde dosis cynisme, dan is zij het wel. Waller-Bridge krijgt gezelschap van Chad Hodge als co-showrunner, bekend van series als Good Behavior (2016-2017) en Wayward Pines (2015-2016).

Nu, over Turner zelf gesproken: de 29-jarige Engelse actrice heeft eigenlijk een vrij interessante carrière achter de rug. Ze begon als de naïeve, kwetsbare Sansa Stark in “Game of Thrones” en evolueerde langzaam maar zeker naar een van de sterkste personages in die serie. Dat gevoel voor karaktergroei en de overgang van slachtoffer naar overlever zou perfect kunnen aansluiten bij wat Lara Croft moet zijn. Turner heeft ook al ervaring met actiescènes uit haar tijd als Jean Grey in de X-Men films X-Men: Apocalypse (2016) en Dark Phoenix (2019), dus ze is niet helemaal nieuw in het actiespel. Wat opvallend is aan deze casting is dat Amazon duidelijk heeft gekozen voor een actrice die nog volop in haar carrière zit om te groeien, in plaats van een gevestigde actieheldin te zoeken. Turner heeft de juiste leeftijd om de rol jarenlang vol te houden, mocht de serie een succes worden. Bovendien heeft ze bewezen dat ze kan omgaan met intense drama en emotionele complexiteit; eigenschappen die essentieel zijn voor een personage als Lara Croft, die meer is dan alleen een atletische archeologe met een voorliefde voor gevaarlijke situaties.

Het feit dat Waller-Bridge betrokken is, geeft ook aan dat we waarschijnlijk een veel meer gelaagde en psychologisch complexe versie van Lara Croft gaan zien dan we tot nu toe hebben gehad. Waar de films vaak neigden naar spectaculaire actie met relatief eenvoudige verhaallijnen, heeft een televisieserie de luxe van tijd om echt in de diepte te gaan. We kunnen een Lara Croft verwachten die worstelt met de ethische implicaties van haar werk, met haar familiegeschiedenis, en met de impact die haar avonturen hebben op de wereld om haar heen. Natuurlijk zijn er ook kritische stemmen. Sommige fans van de oorspronkelijke games vrezen dat een televisieadaptatie de essentie van het personage zou kunnen verdunnen of te veel zou kunnen focussen op drama ten koste van actie. Sommigen op Reddit vragen zich af of Turner wel de fysieke karakteristieken heeft die traditioneel wordt geassocieerd met Lara Croft. Maar laten we eerlijk zijn: in het tijdperk van CGI en stuntdubbels is fysieke gelijkenis minder belangrijk dan de vaardigheid om een overtuigende, meeslepende prestatie neer te zetten. En deze foto van haar zal toch vele twijfelaars de mond snoeren.

Wat ook interessant is, is de timing van deze productie. De serie komt er op een moment dat Amazon Prime Video volop investeert in grote, dure genre-series. Na het succes van The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022) en andere ambitieuze projecten, lijkt Amazon bereid te zijn om flink te investeren in content die kan concurreren met wat Netflix, HBO en Disney+ aanbieden. Een Tomb Raider-serie met een sterke cast en creatief team past perfect in die strategie. Turner zelf lijkt enthousiast over de rol, waarbij ze erkent dat het “enorme schoenen zijn om te vullen” na de prestaties van Jolie en Vikander. Maar met Waller-Bridge aan het roer en het unieke potentieel van het televisiemedium om karakters echt te laten groeien en evolueren, zou dit wel eens de definitieve versie van Lara Croft kunnen worden, want laten we eerlijk zijn, geen enkele Lara Croft film is tot op heden echt de moeite geweest. In elk geval wordt het wachten tot januari 2026 om te zien of deze ambitieuze casting uitbetaalt en of Turner erin slaagt om haar eigen stempel te drukken op één van de meest iconische vrouwelijke personages uit de popcultuur.

8 Comments

  1. Dane

    Turner heeft bewezen dat ze dramatisch kan acteren. En met Phoebe Waller-Bridge erbij wordt dit geen braindead actiefilm.

    Reply
  2. Ivan

    Het wordt dus een komedie serie …

    Reply
  3. Blood Sugar

    Sydney Sweeney had nochtans de betere bh cup voor de rol 🙂

    Reply
  4. Alex

    Turner was al verschrikkelijk als Jean Grey. Nu gaat ze Lara Croft ook verpesten, en het was al geen schitterend personage.

    Reply
  5. Dominique

    Voor mij perfect! Liever een goede vertolking dan eye candy.

    Reply
  6. Whedon

    als ze maar geen social justice warrior van Lara maken. Keep politics out of mijn escapism.

    Reply
  7. Vince

    Was Phoebe Waller-Bridge al niet betrokken in laatste Indy film en dit was toch waardeloos.

    Reply
  8. Volkan

    Perfecte cast ! Maar had liever een film gezien in plaats van een serie, want er is sowieso al weinig verhaal. Het is aan game-verfilming en niet één als Last of Us.

    Reply

Leave a Comment

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

We weten dat advertenties soms vervelend zijn, maar ze houden DeFilmblog draaiende en laten ons elke dag nieuwe filmcontent maken.

Dus, even vriendelijk vragen: wil je je adblocker uitschakelen voor onze site? Dit zal alleen je advertentie-ervaring op DeFilmblog beïnvloeden.