Goudkoorts in The Unholy Trinity met Jackson en Brosnan

Als fervent filmliefhebber smelt mijn hart wanneer Samuel L. Jackson en Pierce Brosnan voor het eerst samen de stoffige straten van het Wilde Westen betreden in The Unholy Trinity (2025). Vanaf de eerste beelden van de trailer voel je de kruitdamp bijna in je neus branden: een jonge held, een legendarische sheriff en een mysterieuze schurk, allemaal op jacht naar een verborgen schat goud die de grens tussen wraak en verlossing vervaagt.

© Saban Films

Korte inhoud: Het verhaal ontvouwt zich in het desolate Montana van de jaren 1870, waar de onschuldige Isaac Broadway, gespeeld door Tim Daly, op brute wijze ter dood wordt gebracht nadat hij valselijk is beschuldigd. Zijn zoon Henry, subliem vertolkt door Brandon Lessard, zint op wraak en reist vastberaden naar het stadje Trinity. Daar wordt hij onmiddellijk ondergedompeld in een dodelijk kat-en-muisspel tussen de onwrikbare Sheriff Gabriel Dove, met die onmiskenbare charme van Brosnan, en de gevaarlijk intrigerende St. Christopher, vertolkt door Jackson.

Regisseur Richard Gray weet met zijn oog voor detail en liefde voor het genre iedere scène te doordrenken met rauwe authenticiteit. Het scenario van Lee Zachariah weeft woede, verdriet en beraadslag zorgvuldig samen, terwijl het ensemble—waaronder Veronica Ferres, Gianni Capaldi, Q’orianka Kilcher, Ethan Peck, Katrina Bowden en David Arquette, een rijk palet aan personages biedt die elk voor hun eigen dynamiek zorgen.

De muziek van Marco Beltrami en Tristan Beltrami tilt iedere confrontatie en iedere zwijm-moment naar epische hoogten. Je voelt de spanning door je aderen razen wanneer de noten de stilte van de woestijn doorbreken, en elke schietpartij krijgt extra dramatische kracht dankzij hun meesterlijke composities.

Als liefhebber van het Westerngenre kan ik je verzekeren dat The Hateful Eight van Quentin Tarantino misschien een mijlpaal was, maar deze nieuwe samenwerking tussen Jackson en Brosnan voelt als een frisse wind die het genre wel eens kan heruitvinden. Op 13 juni komt de film uit in de States.



4 Comments

  1. Lucas

    Ik ben een sucker voor een goede wester, ook al zijn mijn verwachtingen niet al te hoog

    Reply
  2. Goodman

    Een western met Mace Windu en James Bond 🙂

    Reply
  3. AlphaSmurf

    Een Hateful Eight Prequel lol

    Reply
  4. GL4DIA70R

    westerns moet je filmen met een ouwe pellicule camera en oudere lenzen, niet met digitale camera’s! Dit ziet er zo afgelikt uit dat het lijkt op cosplay.

    Reply

Leave a Comment

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *