Demi Lovato en Robert Rodriguez copy-pasten The Rock van Michael Bay

Ik ga het niet hebben over ‘Hello’ de nieuwe clip van Adèle, want hierover kan ik eigenlijk weinig over vertellen, buiten het feit dat de clip geregisseerd werd door het Canadese filmtalent Xavier Dolan (Mommy) en bepaalde shots opgenomen werden et een 70mm camera, ook al zie je nauwelijks het verschil. Het idee was ook een half-retro achtig verhaaltje te vertellen met Adele die geen bereik heeft met haar versleten gsm. Anderzijds zal het nummer wel in heel wat landen op de eerste plaats staan, ze heeft een prachtstem en haar nummers zijn buitengewoon emotioneel. Ik wil het wel even hebben over de nieuwe clip van Demi Lovato, getiteld ‘Confident’.

Ik wil dit nummer bespreken, niet omdat ik van de muziek hou (verre van zelfs) maar wel omdat de clip werd geregisseerd door Robert Rodriguez (Sin City, Machete). En hier op De FilmBlog stond er al een artikel over de opkomende Alita: Battle Angel en het feit dat Rodriguez misschien niet meteen de beste keuze is om de film te regisseren. Deze clip lijkt dit een beetje te bevestigen. Robert Rodriguez is passé, en zijn filmstijl die hij bij elke film lijkt te recycleren werkt niet meer zo goed als in zijn Desperado-periode.


the_rock_1996_vs_confident_demi_lovato_pic.jpg
Demi Lovato in Confident © 2015 UMG – Hollywood Records

Veel van de scènes uit de clip zijn tevens ge-copy-pasted van The Rock (1996) van Michael Bay. Ik heb eens wat frames uit The Rock gehaald en naast de clip gelegd, en het is duidelijk dat ze echt wel frame voor frame het zaakje gekopieerd hebben. Wellicht is de nieuwe manier is om plagiaat te voorkomen het zodanig overduidelijk kopiëren dan het aanzien wordt als een soort hommage. Hoewel, als men spreekt over hommage dan had een kleine cameo van Michael Bay wel op zijn plaats geweest, of nog maar een filmposter van The Rock. Ik heb meer het gevoel dat het luiheid is van de inspiratieloze makers.

De dure videoclip heeft na meer dan 2 weken al 19 miljoen hits op You Tube VEVO. Lijkt behoorlijk veel te zijn, maar in vergelijking met andere artiesten valt dit toch wat tegen. Lovato heeft op Twitter 31,4 miljoen volgers, wat een pak meer is dan Adele met haar 23,6 miljoen volgers. Toch slaagt Adele erin om met haar clip na één week al een kleine 105 miljoen hits te sprokkelen. Uiteraard moet je geen muziekkenner zijn om meer kwaliteiten te zien in het nummer van Adele, maar dat de actieclip van Lovato niet meer populair is op YouTube dan het sepia getinte snore fest van Adele is toch wel verbazingwekkend. Het valt nog af te wachten of Confident een al even grote hit zal worden als Cool for the Summer van videoclipmaaksters Hannah Lux Davis, met zijn 110 miljoen hits, maar ik vrees er een beetje voor.


Confident Demi Lovato animated pictureConfident Demi Lovato animated picture
Demi Lovato in Confident © 2015 UMG – Hollywood Records

Het verhaal van de clip lijkt onversneden Rodriguez materiaal, met Lovato in een maximaal beveiligde gevangenis, waar ze gratie krijgt indien ze een WANTED figuur (Michelle Rodriguez) kan klissen. Lovato gaat akkoord met de deal die de US Marshall haar voorstelt en maakt zich klaar voor de strijd. Maar al snel merkt ze dat haar rivale haar een stapje voor is en zien we dat Lovato opnieuw in de boeien wordt geslaan. Tijdens de rit terug naar de gevangenis kan ze op mysterieuze wijze ontsnappen en werpt ze zich op de wagen van haar rivale die blijkbaar de gevangenisbus aan het volgen was. Er ontstaat een fistfight en beide dames beginnen in te zien dat ze eigenlijk werden opgezet door de US marshall. En deze heer krijgt de rekening gepresenteerd op het einde van de clip.


Confident Demi Lovato animated pictureConfident Demi Lovato animated picture
Demi Lovato in Confident © 2015 UMG – Hollywood Records

Het was Demi Lovato zelf die Rodriguez had gevraagd om de clip te regisseren, nadat ze een klein rolletje had in het tweede seizoen van “From Dusk Till Dawn”, waarin ze de rol speelde van Maia (zie afbeelding). Ik hoop dat deze vertolken wel iets beter in beeld gebracht zal worden dan in deze clip, waar de vechtscènes toch maar lullig overkomen, ook al hebben ze deze clip gemaakt met minder middelen en in slechts 2 draaidagen. Demi Lovato is ook geen Taylor Swift, en met haar 1m61, veel rondingen en platte schoenen heb je soms moeite om haar te zien als een geloofwaardige actieheldin, ook al is en blijft het een aantrekkelijke dame. Met een betere regie had alles er misschien veel beter uitgezien. Lady Gaga is slechts 1m55, maar ik heb me die opmerking over lengte nog nooit gemaakt in haar clips.

1 Comment

  1. Reinbo

    Moeten ze daar dan rechten op betalen? Dat is gewoon beeld voor beeld nabootsen zonder een verwijzing naar de oorspronkelijke film.

    Reply

Leave a Comment

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *