Catherine Zeta-Jones als Cleopatra

Catherine Zeta-Jones krijgt de hoofdrol in een musicalfilm over de Egyptische koningin Cleopatra. Dat meldt het Amerikaanse filmvakblad Variety. Steven Soderbergh tekent voor de regie van de film.

De muzikale film zal handelen over de relaties die Cleopatra had met Julius Caesar en Marcus Anthonius. Hugh Jackman zou zijn benaderd voor een van deze mannelijke hoofdrollen. Wanneer de film in de bioscopen te zien zal zijn, is nog niet bekend. Het zijn de mensen van Latino Review die met het nieuws komen:

For his next directing effort, Steven Soderbergh is plotting a 3-D live-action rock ‘n’ roll musical about Cleopatra. He is courting Catherine Zeta-Jones to play the Egyptian queen and Hugh Jackman to play her lover, Marc Antony.

The music has been written by the indie rock band Guided by Voices, and the script is by James Greer, a former bass player for the band and an author. While Soderbergh has recently done a spate of wildly different projects, this one will be his first full-blown musical.


Foto door Dale Robinette – Playing for Keeps © 2012 FilmDistrict

Bij Soderbergh weet je nooit wat je kunt verwachten. Hij is zowel in staat van het beste als van het meest verwerpelijke. Ik loop zelf niet echt warm van musicals. Als ik zo’n film wil zien dat ga ik op zoek naar klassiekers met Fred Astaire of Gene Kelly. Die zijn beter gemaakt, de acteurs zijn betere dansers (zoals Astaire) en zangers (zoals Kelly), en ook de tijdsgeest zit helemaal juist. Nu nog musicals willen maken is enorm tricky. Toch bewees Baz Luhrman met Moulin Rouge! (2001) dat het toch mogelijk is om een musical te maken die enigszins steek houdt. Zelfs Sweeney Todd (2007) vond ik geen onaardige prent. Benieuwd wat ze ervan bakken.

Catherine Zeta-Jones als Cleopatra zie ik meteen zitten. Ze heeft die exotische look, de allures en is genoeg glamoureus om in de huid te kruipen van een koningin. Ook het duet Jackman en Zeta-Jones moet vonken geven. Het zou wel eens kunnen dat we na deze film nooit meer zullen praten over de vertolking van Elizabeth Taylor in Cleopatra (1963). Nu nog hopen dat de film er ooit van komt, want ik zit zelfs nog te wachten op een Nefertiti film met Halle Berry.

Catherine Zeta-Jones HQ pics: 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09 & 10

***Related Posts***
26/08/2012: Sony aast op Ang Lee voor Cleopatra remake
15/06/2010: Angelina Jolie als Cleopatra

1 Comment

  1. maaike

    Alles met Zeta Jones is op voorhand al geslaagd. Die vrouw is waarschijnlijk al in de 40 en ziet er nog zo stralend uit.

    Ik ben geen musical fan maar ‘Across the Universe’ vond ik wel een mooie film.

    Reply

Leave a Comment

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *