19-11-05
RoboCop remake

Bas stuurde mij een emailtje over de geruchten dat Sony interesse zou hebben in het maken van een RoboCop remake. De zoveelste Paul Verhoeven die men zo nodig wil heruitvinden. Ik had het nog maar een paar dagen geleden over Deathlok, over een halfmens-half robot film. We krijgen er maar geen genoeg van. Dit schrijft CHUD magazine:
The circuitry-filled crimefighter has already endured two inferior sequels, a syndicated TV series and a pair of straight-to-cable movies, but that’s not enough damage for Tinseltown, so producer Michael De Luca and Sony have apparently decided to dismantle the scrap and solder it back together for a 21st century version of the heavy-steppin’ police weapon.
Ik kan ze hierin volmondig bijtreden. Dit nieuws ruikt iets teveel naar een manier om geld te maken met een bekend concept en iets te weinig naar iets origineels wat ons eigenlijk op de eerste plaats zou kunnen bevallen. Ik zie niet meteen hoe RoboCop 'remake' mij nog zou kunnen behagen. En volgens de geruchten zou Verhoeven er niets mee te maken willen, wat heel verstandig is van de man.
Voor diegene voor wie het fenomeen van RoboCop onbekend is, jullie zijn hopeloos. Hier is dan toch een vrijwel nutteloze poging om jullie wat filmgeschiedenis bij te brengen. Niet meteen een wereldschokkende filmgeschiedenis, maar toch één die een generatie van filmmakers heeft laten kennismaken met de in your face SF-actiefilm.
RoboCop (1987), gebaseerd op een personage van Frank Miller, is een ultra-gewelddadige film die zich afspeelt in een toekomstig Detroit waar het civiele geweld met ijzeren hand bevochten wordt. Wanneer een politieagent, Murphy (gespeeld door Peter Weller die binnenkort te zien in "24" seizoen 5) , doorzeefd wordt met kogels door een bende vandalen, beslist het Departement om hem te onderwerpen aan een experiment waarmee zijn lichaam wordt ingepakt met een metalen omhulsel. De robot, met menselijke ziel, zal nadien worden losgelaten op het gespuis. "Don’t move Creep !"
***Paul Verhoeven franchise***
30/05/2006: Hollow Man II
12/10/2005: Basic Instinct 2
03/07/2005: Showgirls 2
Gepost door © dave in Remake | Permalink | Email dit
Facebook | Commentaren (4)
Tags: remake, robocop, paul verhoeven, deathlok
Tideland

Gilliam heeft veel goed te maken na zijn nogal zwakke The Brothers Grimm. Maar de nieuwe film lijkt iets meer Gilliam te zijn, en iets minder Hollywood. Bij het bekijken van de trailer van Tideland (2005) heb je de indruk dat je werkelijk ondergedompeld wordt in een nachtmerrie. We vallen van de ene scène in de andere en er lijkt niet meteen een duidelijke plot naar boven te komen.
Ik hoop gewoon dat het niet enkel bij mooie beeldjes zal blijven maar dat Terry Gilliam ook zijn gave van talentvol verhalenverteller zal gebruiken en niet teveel zal verdwalen in surrealistische taferelen. Het kan werken, maar soms ook vaak op de zenuwen, denk maar aan Mirrormask (2005).
Wat mij meteen opvalt, is de aardige acteerprestatie van Jodelle Ferland. Kinderen voor de camera is delicate zaak. Slecht acteren kan de kwaliteit van een film aantasten. Hier heeft Gilliam zijn casting blijkbaar met succes volbracht. Het meisje zal binnenkort te zien zijn in de filmadaptatie van Silent Hill (2006).
***Related Posts***
04/07/2005: The Brothers Grimm filmposters
18/06/2005: The Brothers Grimm en Tideland, foto’s, korte inhoud + trailer
27/05/2005: Monica Bellucci in The Brothers Grimm
Gepost door © dave in Trailer | Permalink | Email dit
Facebook | Commentaren (0)
Tags: trailer, preview, tideland, terry gilliam, the brothers grimm















